Főoldal > PSZICHÉ > Már egy pohár italtól is mások lelkébe taposhatunk

Már egy pohár italtól is mások lelkébe taposhatunk

alkoholegészségitalmegbánt
0

Írta:

Ez megmagyarázza a túlzott magabiztosságot, az agressziót és az emberektől való elfordulást is. A

Ez megmagyarázza a túlzott magabiztosságot, az agressziót és az emberektől való elfordulást is. A szesz megváltoztatja a döntéshozatali folyamatot és mások érzelmeinek felismerését, például a félelemét.

Már egy pohár bor is elég hozzá, hogy megszakítsa a kommunikációt a két viselkedésért felelős agyi régió, az amygdala és a prefrontális kéreg között. Ez tudományos magyarázattal szolgál az ittassággal járó tünetekre.

Az Illinois-i és a Chicagói Egyetem szakértői MRI-vizsgálatot végeztek a kísérletben résztvevőkön, hogy kiderítsék, milyen változást idéz elő a döntéshozatalban és mások érzelmeinek felismerésében egy adag 16 százalékos alkoholtartalmú ital.

„Az amygdala és a prefrontális kéreg interakciója teszi lehetővé, hogy felmérjük a környezeti ingereket, és reagáljunk azokra. Az érzelmek feldolgozásának folyamata e két agyi régiót érinti, ami mások érzelmeinek felismeréséért, illetve a sajátunk szabályozásáért felelős. Ez a kutatás minden eddiginél jobban segít megérteni, mi történik az agyban alkoholfogyasztás hatására, ami az ittas állapot kellemetlen következményeihez vezet” – mondta Dr. Luan Phan, a Chicagói Egyetem pszichiátriai professzora.

A kutatócsoport 12 rendszeres társasági italozót – 10 férfit és 2 nőt – vizsgált meg, akiknek átlagéletkora 23 év volt. A résztvevőknek alkoholt vagy placebót adtak, mielőtt emberi arcokat mutattak volna nekik. A funkcionális MRI-vizsgálat kimutatta, hogy az agy mely részei aktiválódnak egyes érzelmek felismerésekor, például harag, félelem, boldogság vagy semleges vonások láttán.

Az eredmények, amelyek a Psychopharmacology című szakfolyóiratban jelentek meg, elárulják, hogy az alkohol hátrányosan befolyásolta az amygdala és az orbitofrontális kéreg együttműködését harag, félelem és boldogság láttán.

Forrás: medipress.hu

Fotó: Profimedia – Red Dot


További cikkeink a témában

Kövess Facebook-on!
X