Főoldal > DIÉTA > 10 tipp, hogy biztosan leadd a zsírpárnáidat

10 tipp, hogy biztosan leadd a zsírpárnáidat

diétaétkezésfogyókúra
0

Írta:

Eleged van a kalóriaszámolgatásból? Nem indul be a fogyás? Bármelyik fogyókúrát próbálod ki, egyik sem hoz tartós eredményt? Létezik egyáltalán gyors fogyás? Megéri koplalni? Ezekre a fontos kérdésekre keressük a választ.

A fogyás 10 tuti trükkje

1. Egyél magas fehérjetartalmú reggelit.

Segítségével kiküszöbölheted az ételek utáni sóvárgást, csökkentheted a napi kalóriabevitelt és támogathatod az izomépítést.

2. Kerüld a cukros üdítőket és gyümölcsleveket.

Ugyanis ezek a leghizlalóbb üres kalóriák. Csupán ezek kiiktatása önmagában is fogyást eredményezhet.

3. Igyál egy nagy pohár vizet étkezések előtt fél órával.

A kutatások szerint ez az apró szokás 3 hónap alatt 44%-kal felturbózza a fogyást.

4. Fogyassz olyan alakbarát ételeket, mint a csirkemell, a tengeri halak és a zöld leveles zöldségek.

Ezeknél az ételeknél a mennyiségre sem kell kínosan ügyelned, hiszen szinte lehetetlen elhízni tőlük.

5. Fogyassz oldható rostokat.

A tanulmányok szerint a rostdús táplálkozás olvasztja a zsírokat, különösen a has tájékáról.

6. Igyál teát vagy kávét.

A koffein 3-11%-kal képes felpörgeti az anyagcsere működését.

7. Fogyassz teljes értékű, feldolgozatlan élelmiszereket.

A tiszta étkezés nemcsak divatos, de egészséges és telítő is.

8. Étkezz lassan.

A gyorsan evők nem koncentrálnak az evésre, emiatt hajlamosabbak a hízásra. Ezzel szemben, akik nyugodt tempóban étkeznek, hamarabb jóllaknak.

9. Használj kisebb tányérokat.

Azok, akik kisebb tányérból esznek, kevesebb mennyiséggel is jóllaknak.

10. Aludj jól minden éjszaka.

Az alváshiány ugyanis növeli az elhízás esélyét.

41992687 - beautiful slim body of a woman in lingerie

A fogyás fázisai

Mennyit szabad fogyni egy hét alatt? A starter fázisban, azaz a fogyókúra kezdetén gyorsan elkezdenek lemenni a kilók, nem ritka, hogy akár 2-3 kg-t is leadunk az első héten. Ez azonban sokszor csak víz, és természetesen minél nagyobb a túlsúly, annál gyorsabb ütemben indul be a fogyás. Az természetes, ha az első 3-4 nap furcsán érzed magad, hiszen a szervezetnek át kell állnia zsírégető üzemmódba. Egy kis nátrium segíthet ezen a kezdeti rosszulléten. A következő, aktív fázisban energikusnak érezhetjük magunkat, ilyenkor a szervezet a víz után végre zsírtól szabadul meg, azaz beindul az igazi fogyás. Majd jön a megakadás fázis, amikor hirtelen megszakad ez a rendszeres fogyás, a súlyunk stagnálni kezd. Ilyenkor sokan feladják, de ne tedd, hiszen néhány hét kitartó munka ismét meghozza az eredményét. El kell kezdeni sokszor keveset enni, hogy serkentsük az anyagcserét, és ne higgye azt a szervezetünk, hogy raktároznia kell a bevitt kalóriákat. Majd eljutunk a stabilizációs fázisba, amikor elérjük a vágyott testsúlyt, és fokozatosan kell visszatérnünk egy kiegyensúlyozott étrendhez.

A fogyás és az éhezés

Különösen a szénhidrátszegény diéta esetén érdemes résen lenni, hiszen az inzulinszint csökkenése hormonális változásokat idézhet elő. A test és az agy egyaránt fogyókúrás üzemmódba kapcsol. Vigyázzunk, hogy ne csökkentsük le túlságosan a kalóriabevitelt, ugyanis az éhezés során nemcsak a zsírszövetek csökkennek, de az izomzat is sorvad. A szervezet tartalékoló üzemmódba kapcsol, az anyagcsere lelassul. Amint tápanyaghoz jut a szervezet, elraktározza azt, ebből lesznek majd a zsírpárnák. Ezért panaszkodnak állandóan fogyókúrázó ismerőseink, hogy már a levegőtől is híznak. Hosszan tartó, drasztikus fogyókúra esetén a csontok mésztartalma csökkenhet, a zsigeri szervek károsodhatnak, sőt a szívizom is sorvadhat. Legyünk kitartóak, de ne akarjunk mindent egyszerre. Ahogy a kilók sem egy hónap alatt jöttek fel, úgy nem is egy hónap alatt fogjuk tudni leadni a felesleget.

Fotó: 123RF


További cikkeink a témában

Kövess Facebook-on!
X