Főoldal > DIÉTA > 15 tipp, hogy kitartó maradj a diétában

15 tipp, hogy kitartó maradj a diétában

alakformálásdiétaétkezésfogyásfogyókúramotivációreggelisikersúlyvesztészsírégetés
0

Írta:

A diétát és az egészséges életmódot nem mindig könnyű tartani, de ezekkel a tippekkel jobban fog menni!

1. Változtass a szemléleteden!

Ahelyett, hogy azt mondanád, most fogyózom, mondd azt, hogy megváltoztatom az életstílusom! Természetesen a változás nem egyik napról a másikra következik be, adj magadnak rá időt bőven.

2. Reggelizz!

A reggeli a legfontosabb az összes étkezés közül – még akkor is, ha csak pár falat pirítóst, vagy akár csak egy pohár narancslét gurítasz le. A reggeli szükséges ahhoz, hogy az emésztésed gyorsan beinduljon, ez a kulcsa a sikeres fogyásnak!

3. Iktass be egy-egy pihenőnapot!

Ahogy a sportolóknak is szükségük van arra, hogy mind mentálisan, mind fizikailag felfrissüljenek, te sem vagy kivétel. A hosszútávú cél elérésében mindenképp segít, ha néha lazítasz, és nem csak áhítozok a tiltott gyümölcsre. Természetesen mindent mértékkel, ne rombold le az addig elért eredményeket!

4. Szervezz támogatókat!

Próbáld a hozzád közeli rokonokat, barátokat beszervezni, hogy segítsenek, ha lankadnál. Magyarázd el nekik, hogy mit miért teszel, és kérd őket, hogy támogassanak a cél elérésében. Ha a mamád megérti, biztos nem fog mindennap meggyes piskótával várni, és a barátnőid sem fognak unos-untalan gyorsétterembe invitálni. Sokkal egyszerűbb, ha ki sem teszed magunkat az ilyen kihívásoknak, és ezt a támogatóidnak is tudniuk kell.

5. Reális célokat tűzz magad elé!

10 hét alatt 20 kilót ledobni se nem reális, se nem egészséges. Legyen elérhető a cél, különben belebuksz, mielőtt elkezdenéd. Ha kell konzultálj dietetikussal, személyi edzővel, akik segítenek felállítani a számodra leginkább elérhető célokat, megvalósítható időtervvel.

6. A változatosság gyönyörködtet

Mindennap ugyanazt az ételt enni nemcsak, hogy nem egészséges, de meglehetősen lehangoló és unalmas, még akkor is, ha egyébként a kedvencünkről van szó. Ez ráadásul motivációvesztéshez is vezethet, és hamar azon kaphatod magad, hogy visszatérsz a régi étkezési szokásaidhoz.

7. Vásárolj szakácskönyvet!

Az új ételek új ismereteket igényelnek. Lehet, hogy a mamád megtanított főzni, és istenien készíted a székelykáposztát vagy a rakott krumplit, azonban ezek az ismeretek nem elegendőek ahhoz, hogy  legalább olyan ízletessé varázsold a párolt vajbabos lazacfilét.

8. Tanulj a zsírokról!

Nem minden zsír rossz zsír, sőt! A feladat, hogy meg tudd különböztetni a számodra értékes zsírokat, mert ezekre a szervezetednek szüksége van.

9. Vásárolj okosan!

A kamra mindig legyen tele egészséges ennivalóval, zöldséggel, gyümölccsel. Sose kerülj olyan helyzetbe, hogy csak kiugrasz az éjjel-nappaliba, mert annak csokivásárlás a vége. Tervezz egész hetes étrendet, így hetente elég egyszer vásárolnod, azaz csak egyszer teszed ki magad a pénztárnál sorakozó édességek hívó szavának.

10. Tervezz és szervezz!

A mindennapi edzéseket belegyömöszölni a hétköznapokba nem egyszerű feladat. Azonban ha sikerül maximálisan kihasználni az idődet, hidd el bele fog férni. Vezess időnaplót, milyen tevékenységre mennyi időt fordítottál, és látni fogod, hogy bizony ki lehet szorítani még egy keveset arra, hogy ne csak karcsú, hanem fitt is legyél.

11. Figyeld az ételadagokat!

Ha – az új szakácskönyved – receptje azt írja, hogy 2 adag, akkor ne edd meg egyszerre egyedül!  Tedd félre a másik adagot másnapra, vagy fagyaszd le későbbre az ételt: így nem kell minden nap főznöd, és egészséges finomság vár a hűtőben.

12. Változtasd meg az evéshez kapcsolódó szokásaidat!

A reggeli kávéhoz mindig kekszet eszel? Cseréld le pár szem aszalt gyümölcsre, vagy pár szem mandulára, kesudióra. Vacsorára desszertnek egyél gyümölcsöt a szokásos cukros édességek helyett.

13. Ne hagyj ki étkezést!

Az egyes étkezések kihagyása lassítja az anyagcserédet, és nagy valószínűséggel a következő alkalommal fogod pótolni a kimaradt energiabevitelt. Remek melegágya a szervezet megbolondításának, már ami a felesleges raktározást illeti.

14. Olvasd el a címkét!

Tudod, hogy mit vásárolsz? Mik az összetevők? Mindig abból van a legtöbb az adott élelmiszerben, ami az összetevők között legelöl áll. Ha azt olvasod egy címkén, hogy tartalmaz glükózt, fruktózt, szacharózt, az bizony mind cukor! Az E300 vajon mit takar? Sima C-vitamint. Viszont az E535? Natrium-ferrocianid, ami az élelmiszer csomósodását gátolja. Ja, és egyébként fényképek előhívása során, valamint a petróleum tisztításához is használják. És mi megesszük…

15. Ünnepelj!

Ha elértél egy részcélt, pl. lement az első 5 kiló, vagy egyben sikerült lefutni 5 kilométert, nyugodtan ünnepelj! Na nem a hagyományos tortás-pezsgős módon! Kényeztesd magad masszázzsal, vedd meg a legújabb bestsellert, vagy egyszerűen csak maradj tovább az ágyban vasárnap. Megérdemled!


További cikkeink a témában

Kövess Facebook-on!
X